Milion dětí se modlí Růženec

miliondětí

Papežská nadace Kirche in Not – nás zve k celosvětové modlitební iniciativě „Milión dětí se modlí růženec“. Úmyslem této modlitby je prosit za mír na zemi. Všichni rodiče, učitelé a vychovatelé jsou zváni, aby se ve čtvrtek 18. října 2018 v 9.00 hod. modlili spolu s dětmi růženec za jednotu a mír ve světě. Na mnohých místech se v tuto dobu na půl hodiny dokonce přeruší vyučování. Tuto modlitební akci zahájilo několik dospělých v roce 2005 ve Venezuele, důvěřujíce slovům svatého otce. Pia: „Když se bude milión dětí modlit růženec, svět se změní.“

Rodiče se ale mohou v tomto měsíci modlit s dětmi doma každý den, třeba jen jeden desátek. Jako pomůcka slouží dvojlist, který si může odnést rodina, která se chce do této aktivity zapojit.

Poděkování za opravy v kostele v Kamence

kamenka nový

ŘKF Véska a místní společenství věřících Vás srdečně zvou na slavnostní mši svatou u příležitosti poděkování Pánu Bohu za opravy kostela v Kamence. Slavnostní mše svatá se uskuteční v neděli, 21. 10. v 11. 00 hod. v kostele Nejsvětější Trojice v Kamence. Mši svatou bude slavit Mons. Vojtěch Šíma. Po mši svaté jsou všichni zvání na občerstvení do místního sálu.
Na opravy tohoto kostela přispěli:
- Biskupství Ostravsko - opavské: 234 000 Kč.
- Město Odry - 200 000 Kč.
- Ministerstvo zemědělství - 700 000 Kč.
- ŘKF Véska - 65 000 Kč.
- firma Provalve - 20 000 Kč.
Dále bylo zdarma poskytnuto lešení od firmy "BURDA STAVBY" s. r. o.
Při opravách a úklidu pomohli místní občané a také mládež a členové KDU -ČSL ze Závišic.
Za jakoukoliv pomoc jménem ŘKF Véska děkuje administrátor farnosti.

Datová schránka - ŘKF Spálov

Pro komunikaci s Římskokatolickou farností Spálov, můžete používat datovou schránku. ID datové schránky je 2rq3jrc.