Hrůzy války ať připomenou zvony

Římskokatolická církev v ČR se chce připojit k iniciativě britské ambasády, a letos poprvé si u nás připomenout výročí konce první světové války tím, že se 11. listopadu 2018 ve 13.30 rozezní zvony. Jedná se o sté výročí této události, v roce připomínky 100 let od vzniku Československa, v roce devadesátého devátého výročí vzniku katolické charity u nás. "Prosíme všechny duchovní správce, aby zajistili, že budou znít po dobu několika minut kostelní zvony," vyzývá farnosti k zapojení generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.
Tradice zvonění na připomínku konce války je doma ve Velké Británii, kde se 11. listopadu v 12.30 tamního času (13.30 SEČ) po celé zemi tradičně rozeznívají zvony k uctění obětí této první velké války a připomenutí jejího konce.
I v ČR půjde o ekumenickou iniciativu, do které se rovněž zapojí další církve, které jsou sdružené v Ekumenické radě církví v ČR (ERC).

Na neděli 11. listopadu taky připadá tzv. Veterans Day, Den válečných veteránů dobře známý především svým symbolem vlčího máku.

Podpořte prosím dle svých možností tyto iniciativy, a dejte nám o tom vědět! V duchu hesla: Odpusť, ale nezapomínej.
zdroj: www.cirkev.cz